Září 2013

I haven't got any words.. It's feeling ♥

30. září 2013 v 8:15 | Arzeny |  Kultura
...aneb report z koncertu taky z Arzenčiného pohledu. A všichni si dokážeme představit, jak Shinya hází vzduchy do stolu :D..

Bylo to.. Dokonalé. Bylo to boží, skvělé, úžasné.. ono to BYLO!.. Nene, taky tomu ještě stále nemůžu uvěřit. Chci, ale bojím se toho. Nebo možná ani nechci. Já sama nevím, jen ten pocit.. že VÍM!

Tenhle článek bude psán stylem: "hážu sem pátý před devátý, na co si právě vzpomenu, pravděpodobně to bude neskutečně chaotické, but i don't care, oni to určitě pochopí".. Řekněme, že se omlouvám, ale člověk, jenž je plný pocitů, zážitků, emocí a dojmů těžko dokáže napsat souvislou větu. Snad to pochopíte... koneckonců - vy jste chtěli report :D..

the GazettE in Munich 27.9.2013: Daiko report

29. září 2013 v 12:30 | Daiko |  Kultura

Dochází mi to až teď. Sedím doma u notebooku, koukám po tumblru a zrazu na mě vyskočí animace Rukiho. Obvykle bych ji přejela bez povšimnutí nebo bych ji možná reblogovala, ale teď se na něj zadívám, na ten nádherný obličej, jemné vlásky, na jeho krásné ruce… a dojde mi, že jsem ho viděla. Těmahle očima unavenýma od věčného sezení u počítače, jeho obraz mi doputoval do mozku, kde na nic jiného, jak Japonsko není místo. Jen pár metrů před svým sexy nosem, jsem měla pětici, pro kterou si doma vzdychají statisíce dívek (a chlapců taky, třeba).

(Dopředu se omlouvám, že tenhle report nedosáhe kvalit reportu z Orochi, který byl aspoň trochu vtipný. Ale jsem zdeptaná.)


Ale yo, ještě pořád žiju..

24. září 2013 v 13:58 | ArzenKA! |  Deníček
Unavenáá~
Zdrastvoj vážení. Chyběla jsem Vám? Ne? To nevadí, tím líp. Ale jen tak se mě nezbavíte, ještě pořád jsem tu neskončila. Sice si určitě říkáte, jak jsem špatná a zlá holka, že sem nechodím, ale já sem ve skutečnosti chodím téměř denně. Ale jako návštěvník, ne jako "majitel" :D.. Yoyo, furt Vám tu budu smrdět ^^
Ne, teď vážně.. Nebyla jsem tu, páč jsem neměla čas. Neměla jsem ani náladu a nebaví mě to.. Ono je těžké psát nějaké články, v něž doufáte, že někoho zaujmout.. a oni nezaujmou ani jediného člověka, nikdo se neuráčí nechat ani jedinej koment. Něco jiného je sem nechodit a něco jiného chodit, ale nehlásit se. My to totiž vidíme, děcka.. V tomhle obdivuju Dai. Má sílu Vás neustále zásobovat článkama, i když odezva je jen minimální. Ale tak co už, co s váma dělat :D..


Mejibray - Cage (Dir en grey cover)

23. září 2013 v 22:55 | Daiko |  Hudba
Poslední dobou si nějak moc oblibuju Mejibray. Možná za to může Tsuzuku a fakt, že den ode dne je víc sexy, možná je to tím, že mají dobrou hudbu a vcelku levný merch. Každopádně to, že coverovali mou nejoblíbenější kapelu ever jsem nevěděla a stydím se. Naštěstí teď už to vím a řekla jsem si, že se o to dílo podělím.
Co si budeme vykládat - není to lepší jak originál. Přestože si vybrali jednu z prvotních písní, kde není třeba žádných spešl hlasových technik, ba ani žádných extra složitých diráckých riffů, původnímu dílu se to maximálně tak přibližuje.
Ano, zřejmě jim křivdím, zřejmě jim hodně křivdím, protože Miova kytara a sólo na konci je totálně badass a Tsuzuku to odzpíval úžasně, ale prostě... Dir en grey jsou bozi.
Však líbí se mi, našlo si to trvalejší místečko v playlistu a ráda si Cage v režii Mejibray pouštím. Z nějakého důvodu mi vždycky pohled zabloudí na stěnu, kde si Diru-meni spokojeně visí, ignoruju Prorokův vyčítavý výraz: "Co to zase posloucháš, jak můžeš?" a říkám si, že budoucnost j-rocku možná ani není tak zavrženíhodná~


Just a little bit of Acchan~

22. září 2013 v 20:49 | Daiko |  Co se jinam nevešlo
Už se zase vracím do starých kolejí, pokusům být pilným studentem odzvnonilo - místo učení se brouzdám tumblrem a poslouchám písničky. Vytvořila jsem si takový pěkný playlist, jež poslouchám už druhý den a stále dokola... Možná se o něj někdy podělím.
Však mezi písněmi tam je i Snow White od Buck-Tick a já, při jejím poslechu, dostala neuvěřitelnou chuť demonstrovat tady na blogu něco z Atsushiho ďábelské přitažlivosti a charismatu.


Matenrou Opera - Kurenai (X Japan cover)

21. září 2013 v 23:23 | Daiko |  Hudba
Bros! ♥ (/ano, někdo tady sledoval PewDiePieova videa/)
Historicky teprve třetí zmiňovaný cover song na tomhle blogu! Jak jsem si stěžovala už dříve, nemám je ráda, z toho důvodu, že mi mnohdá původní song naprosto znechutí nebo přinejmenším vyvolají touhu po facedesku do betonového stolu. Proto, když jsem si pouštěla Kurenai, byla jsem značně skeptická. Pořád jsem si říkala, zda se někdo dovede snad jen částečně přiblížit kvalitám X Japan? Přestože si Kurenai vzali do režie Matenrou Opera, k nimž jsem si v posledních měsících našla cestu, měla jsem stále pochyby.
Opodstatněné?
Částečně ne.
Píšu částečně, protože si sama nejsem tak docela jistá. Nenechte se zmýlit - ono se mi líbí. Mám vážně slabost pro Sonův hlas (no vážně, kolik j-rockerů má tak dokonalé vibrato?), taky se mi líbí celková atmosféra jejich hudby a způsob, jakým do ní zakomponovávají Ayameho klávesy. Covery jsou od toho, aby stvořily něco nového, ne jen přehrávaly již jednou nahrané. Zároveň by se však neměly tolik lišit od originálu, měly by být zkrátka částečně něčím novým... takže způsom, kterýmž jsem ohodnotila tento mi přijde naprosto vyhovující.
Je to prostě Kurenai od Matenrou Opera.


すごく嬉しいです!•w•

20. září 2013 v 22:49 | Daiko |  Deníček
こんばんわ!
Jak jste si asi všimli, už jsem trapasila na fejsbůku, ale aktuálně jsem neuvěřitelně nadšená, šťastná, šíleně veselá a plná fangirlistického nadšení. Čekání se vyplatilo, pošty nezklamaly a já se dočkala své zásilky z cdjapan!
Přesně jak jsem předpokládala - to, že mi balíček došel takhle pozdě, nebylo vinou Makiya-san, ale mojí milované České pošty, které to tam leželo už nějaký čas ♥ DíkGackt, že to prošlo aspoň bez proclení.
cdjapan rozhodně doporučuju, je s nimi velice dobrá domluva, všechno mi přišlo v perfektním stavu, skvěle zabalené a nebýt failu ze strany ČP, tak i rychle.

○ ◘ ♠••*♫ ~♥ I am so fucking fabulous ♥~♫*♠ •• ◘ ○

19. září 2013 v 21:59 | Daiko |  My a blog

<<< Tímhle způsobem poslední dobou zdravím všechny, jen ne v tak rozpřáhlém gestu. Vždycky si připadám, jak kdybych hailovala.
Což by o mně mohlo leccos vypovídat, vezmete-li v potaz fakt, že jsem svůj kaktus pojmenovala Adolf a fialky Heinrich. Ty mi, mimochodem, chcíply asi týden po tom, co jsem si je donesla z květinářství. Jen Adolf má, zdá se, tuhý kořínek.
Ve skutečnosti nemám ráda Němce a je mi jedno, že je to rasistický. Nebo xenofobní, nebo co já vim, jak se tomu dneska říká.
A teď jen doufat, že si tenhle článek nepřečte Haku-san nebo Akira-chan, head-admin a co-admin na J-rockerholic, které jsou obě z Němec. To mi připománá, že za týden tam jedu... Dopředu se omlouvám, Bajis, Arzeny, pokud se z ničeho nic svezu na kolena a rozpláču z množství "achtung achtung!" kolem mě.
Ne, vážně, jednou mi to nějakej Němec řekne a pošlu ho do prdele. Česky.

Pandí král Yo-ka pro Shilly Goodrem

5. září 2013 v 22:28 | Daiko |  Kresby, malby
Minna-sama, konbanwa! <3
Jsou to dva dny od vydání A Priori (časový posun, hallelujah), čtyři dny, co začal školní rok... a já už se teď nudím. Ve škole, doma, wherever. Ale což, ono i civění do stropu a škrabání nosu je činností, již lze strávit den.
Jak se zdá, nikdo nemá za potřebí sem chodit a já to ani nikomu nevyčítám, protože bych sem taky nechodila. Kdybych pořád nepochybovala o tom designu a nechodila koukat na něj.
Ale což, zde je ještě prázdinová kresba Diauráckého vokalisty Yo-ky, kterého jsem kreslila pro svou drahou Shilly Goodrem <3 Byla spokojená, za což jsem nesmírně ráda, v konečném důsledku jsem s ním tedy spokojená i já.