Why just Asia?

4. srpna 2013 v 20:03 | Arzeny |  Zamyšlení
the GazettE - Pledge

Hodně lidí se mě poslední dobou ptá, proč zrovna j-rock? Proč zrovna japonci? Proč vlastně vůbec Asie?.. Proč radši nemám ráda nějakou debilní Amériku nebo nedejGackte Evropu?.. Proč, proč, proč, proč?!.. Protože prostě proto.. Protože prostě Reitův zadek. Protože prostě Ruki. Protože prostě my awesome husband Aoi! Protože prostě proto!
Protože jsem si prošla různýma stylama.. Mám toho naposlouchanýho tolik. A právě u Asie jsem našla sebe. Asie mi dala něco, co zatím nikdo jiný. Došlo mi, že Asie je část mě samotné.
Japonsko? Why Japan? Because Japan! Lidé jsou v dnešní době slepí k tomu, k čemu by být neměli. Koukaj na nějaký ekonomický pí*oviny, jak je na tom stát s penězma, jaká je gramotnost, kdo má co.. Koho to zajímá?.. Nikdo už si nevšimne těch jiných krás.
Miluju jejich jazyk, miluju jejich způsoby žití, miluju jejich kulturu, miluju jejich bytí, jejich charaktery. Vždyť je to něco krásného.. Vztah rodičů s dětmi, vztahy v rodinách celkově.. Teda.. když nepočítám vyjímky.. ehm,ehm.. A to, jak oni se vlastně vůbec chovají. V každém muži je samuraj a v každé ženě gejša. Tohle jednou řekla Daiko a mi to utkvělo v paměti. A je to tak nádherné.. Samozřejmě, najdou se i mezi nimi hajzlové. Nikdy svět nebyl zas tak nevinně čistej a to ani nyní. Ale i tak. Jsou tam mezi nimi zcela jiné vztahy, než tady u nás. A proto to tam tak zbožňuju.
Další otázka.. Proč ten tvůj "dží-rok"?.. Protože to, co dokáží japonští hudebníci vyjádřit v jedné písničce, nedokáže amík ani v deseti. To, co dokáže jeden japonský hudebník dát do jedné jediné skladby, nedokáže ani stopadesát evropanů. To, co mi dokáže dát jedna jediná japonská písnička, mi nikdy nedala žádná jiná. Japonci jsou pro mě v tomto ohledu něco dokonalého. Oni mě dokáží chytit za srdce jediným pohledem a pak už zkrátka vím, že jsem jejich otrokem. Zcela jim propadnu a pak až si uvědomím, že není cesty zpět. Ta hudba mi dává život. Pro některé je to Rihanna, Adele, pro někoho "Rytmus".. pro mě jsou to ONI.. A už zůstanou, protože v téhle hudbě je i kus mne. Nedokázala bych bez nich zvládnout ani jediný den.. zkrátka ne. Jakmile mám je, je mi dobře. Jakmile je nemám, chci umřít.
Už to chápete? Pro mě je to něco dokonalého, jsou pro mě jako bohové. Jsou pro mě něco, čeho já se nemohu dotknout, přesto s tím dokážu být. Vím, že kráčím po jejich boku, přestože jsou odemě stovky kilometrů daleko.
Just.. Need they like a drug...

(Tohle video jsem objevila už před dáávnou dobou.. a dneska jsem na něj narazila znovu.. Je prostě.. jednoduše.. boží.. *w*)
 


Komentáře

1 Bara-chan Bara-chan | Web | 4. srpna 2013 v 23:48 | Reagovat

Tečka. Co k tomu napsat jiného? Naprosto přesně vyjádřené. Tohle by si měl přečíst každý, kdo se furt vyptává a nedokáže pochopit, proč... A kolikrát mi přijde, že ani nechtějí pochopit... Asie pro ně představuje nějakou vietnamskou tržnici a čínské fabriky, které dělají jen zmetky. Nic jiného nevidí, a ani nemají zájem něco jiného vidět, natož slyšet...

A to video... taky jsem ho viděla už dřív, a znova jsi mi ho připomněla :) Je nádherné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama