Květen 2013

己龍 - 愛怨忌焔 Kiryu - Aien Kien

31. května 2013 v 17:49 | Daiko |  Hudba
Upozornění ze začátku:
1. Netuším, co ten název znamená, nedovedla bych to přečíst a rozhodně ne napsat. Ale prostě se mi líbí, jak to vypadá. A navíc je drsňácký mít články s japonským názvem.
2. Zase o hudbě. Nuda.
3. Kyo doporučuje tento článek. Ano, přesně - takže tady, tady poteče krev!

Pár dní zpátky bylo zveřejněno nové PV od Kiryu. Moji milovaný Kiryu, ti, které jsem obdivovala pro jejich 100% japonskost (tvořím nová slova, no a), pro typický zvuk... kde jsou?
Neříkám, že je to vyloženě špatné. Ba naopak - pánové nám trošku přitvrdili, ale za cenu toho, že byla hudba okleštěna o tradiční japonské nástroje (a neptejte se, co to je, protože já si pamatuju jenom shamisen). Zní to jako Shuuka ensen, vypadá to jako Shuuka Ensen, jen je tam méně světla, méně poetičnosti a více krve. Taky méně jedněch blonďatých vlásků (*uražený pohled směr Hiyori: to si ještě vyřídíme*), to je zas vyváženo Takemasovým oděním, které, ač vypadá jako SM porna, mu neskutečně sluší a celkově, paneboženanebiGacktenabotoxuaAtchanevpekle, miluju jeho stehna!
Taky Mahirovi to sluší a opět se potvrzuje mnou vyřčené, totiž to, že j-rocker v krvi = absolutely most sexy j-rocker. Mitsukiho a Junjiho jsem nějak nepostřehla, sorry guys.
Zkrátka - pokud jste fans Kiryu, pusťte si to, poplačte nad starým zněním a běžte se pomodlit k oltáříčku, aby pánové zase oblékli kimona.
Pokud nejste fans Kiryu a jste sadističtí psychopati, pak si tento klip pusťte a zaručeně se do nich zamilujete, protože toto PV se snad snaží dohnat Obscure (*povzdech: na to vám, pánové, chybí jeden Kyo a tak hektolitr geniality*) a řežou se tam hlavy. Vlastně jedna hlava.
Pokud nejste fans Kiryu a jste více-méně normální, pak vás odkážu na starší kousky, jako je Mugen Houyou, Ameyo ni Waraeba nebo třeba Meikyo Shisui a až si je zamilujete a budete si jisti, že vás neodradí ani pohled na nenamalovaného Mahira, pak si teprve pusťte a poslechněte toto.
A nebo zariskujte. Jediné, co za to dáte, je vaše psychika.
No neber to :3
P.S. *psáno z donucení jednoho Koichiho - neptejte se, tohle je long story*: Taky je dost možné, že tak za dva, za tři dny se do songu a do klipu zamiluju, stejně tak, jako tomu je u Messiah. No vážně - prvotní rozpačitost vystřídala posedlost, takže mi ve sluchátkách nehraje nic jiného a na PV koukám tak 3× před spaním.
"Oshiete kure MESAIA kimi no juu no gekitetsu ga naku "watashi wa sono kimi wa tante" to warette~"

Crazy★shampoo - kapela, která stojí za zmínku

30. května 2013 v 19:02 | Daiko |  Hudba
Dřív jsem byla dost vybíravá, co se hudby týká. Sázela jsem jen na kapely prověřené léty, mladé hudebníky ignorovala a ani jim nedala šanci. Později jsem se začala měnit - zjistila jsem, že i nové skupiny mají mnohdy co nabídnout a často je mi jejich hudební projev bližší, než u kapel, které zažily pravěk.
Jen pro upřesnění - za nové považuji kapely vzniknuvší po roce 2005 a všchno, co vzniklo po 2000 je pro mě sladký post-visual kei a z principu mě sere mám ho ráda.
Nedávno, oddávajíc se svým povinnostem admina na j-rock stránce, jsem stahovala fotky kapely Crazy★shampoo a jelikož jsem neměla co lepšího na práci, řekla jsem si - nic za to nedáš, Daikino, maximálně ohluchneš nebo omdlíš, pusť si je.
Kopla jsem do sebe imaginárního panáka, na zem uložila polštář - abych padala do měkkého, klikla na random song... a následoval facedesk. Byla jsem šokovaná.
Však velice příjemně šokovaná.
Tihle chlapci toho zatím nenahráli mnoho, však povětšinou je to hudba kvalitní, poslouchatelná, až líbivá. Alespoň mi se líbí hodně, poslouchám je teď skoro pořád a prozvěvuju si snadno zapamatovatelné pasáže ("Konomamaaa~ asu wo *aezhtzjtnz*~")
Yoshiatsu, vokalista, má příjemný hlas, jeho growling není jen bručení impotentního medvěda a čistý vokál je dokonce víc, než příjemný. Hudba je to dynamická a hlavně atmosferická, což mi u nových skupin hodně chybí.
Ano, prostě mě serou kapely, které se hodí leda tak na sountrack do nějakýho anime.
Opět je to trošku tvrdší rock (* -.- "Gackte vysmahni..."*), když přečkáte nějakou minutu-dvě, následuje výše zmiňovaná část "Konomama~" a je prostě epická.
Yoshiatsu, marry me!
Sion, marry me!

~ Yakan・Dai・Gaku ~

28. května 2013 v 21:22 | Daiko (ve spolupráci s cenzur-manem Daisukem Andou) |  Deníček
http://images.wikia.com/nicodougasingers/images/6/67/Nico_Nico_Douga_logo.png
Jak asi nikdo nepostřehnul, dneska byl velký den. Kromě toho, že bylo zase po dlouhé době hezky (nebo nebylo? já nevím, mám zatažené rolety), já spala až do dvanácti a k obědu měla kuře, se na nico nico v živém vysílání objevil sám Pán lihu na všechny způsoby, Rudovlasý vlastník Bytosti Nejvyšší, velký seme, který *Die: jeb flaškou poprvé*, sám úžasný Die-sama!
A my měli odpoledku.
Nevadí, nevadí, tohle bych si nenechala ujít ani kdyby vypukla třetí světová, tohle jsem prostě musela vidět, takže jsem si to zařídila, haha.
Od okamžiku, kdy jsem se probudila, jsem netrpělivě čekovala DEG nico channel, radostně čekala, kdy se konečně objeví ono božské tlačítko, jež vás pustí 'do show'.. a pak, za tři minuty dvě opoledne se zjevilo a já radostně odklikla.

Proč jsem psala, píšu a už nepíšu

28. května 2013 v 19:49 | Daiko |  Zamyšlení
Trochu netradiční článek, v němž se chystám poodhalit kousek, či snad spíš kus ze svého života, ze sebe samé. Nevím, nakolik osobní to nakonec bude, ale možná, že když to konečně napíšu, v něčem mi to pomůže.
A nebo taky ne.

LM.C - Rock the LM.C (aneb jak Daiko rap zkousla)

27. května 2013 v 17:40 | Daiko (za laskavé asistence Mayi a Aijiho) |  Hudba
Vždycky jsem chtěla umět psát takové ty vtipné recenze, kde bych vyzdvihla veškeré kvality propagované hudby a každý by si tak netrpělivě a s radostí pustil klip, který se objeví pod článkem. Pak jsem zjistila, že jsem neschopná a neumím být vtipná a kritická zároveň, proto jsou všechny moje 'recenze' nudné a často dlouhé.
No, co už. Ber nebo nech být.
Včera jsem ulehala do postele s nabitým mobilem a novými sluchátky, rozhodnutá, že si jako vždy pustím Diru a nechám se ukolébat Prorokovým hlasem. Však z nějakého důvodu jsem zabloudila do dlouho neotevřené složky "LM.C", s jetým úsměvem je pustila a nostalgicky si užívala chvíle, snad stovky let vzdálené, kdy jsem závislačila na Oh my Juliet a ládovala se lízátky.
Možná to je tím časovým odstupem, možná novými a kvalitními sluchadly, však zdálo se mi, že jejich Rock the LM.c slyším poprvé. Naprosto jsem si užívala basový rytmus, Mayův hlas a jeho rap, který je jeden z mála, jež snesu, střídaný zpívanými částmi. Mayův hlas je neobvyklý a chvilku trvá, než si na něj zvyknete, ale jakmile se tak jednou stane, už se nad tím nezamýšlíte a prostě ho máte rádi.
A pokud vás japrap a Mayova instalatérská kombinéza neberou, přeskočte na 2:08 a slyšte, jak Maya pěje.
*poslouchá song a dojde jí, že tu písničku nikdo nemůže mít rád a jen ona je takovej magor, aby ji propagovala*
*ona a Maya s Aijim*
No, co už.

30 days JRock Challenge - Day 3: The most overrated J-Rock group

20. května 2013 v 20:51 | Aruru-chan, Daiko-chan feat. všichni j-rockeři, na které si vzpomenete |  30 days j-rock challenge
Opět tou animací není nic naznačováno.
Vůbec... nic.

30 days JRock Challenge - Day 2: Your least favourite J-Rock group

19. května 2013 v 21:18 | Aruru-chan, Daiko-chan feat. všichni j-rockeři, na které si vzpomenete |  30 days j-rock challenge
Nemá cenu se ptát, kde na ty animace chodíme.
My to samy nevíme.

Mejibray - Messiah

18. května 2013 v 15:36 | Daiko |  Hudba
Vy jste to věděli?!
Věděli jste, že full PV k Messiah už bylo zveřejněno a nic jste mi neřekli?! T_T
Náhodou jsem si po X letech pustila Mejibray a co nevidím, že mi Youtube podstrkuje? Prý full PV Messiah.
Kya~!
Inu, tak si to pustím, poslouchám, koukám, nadšeně se vrtím, sdílím na facebooku a jdu napsat článek:
Song je to rychlý, smekám imaginární klobouk před Metem, že je schopen to ububnovat a před Koichim, že mu neshoří prsty. Přestože se mi song líbí, nemůžu se zbavit pocitu, že nám Mejibray nenabídli nic nového - prostě jen zmixovali to, co doposud stvořili, předně pak Die Kusse a Avalon, přidali trošku rtěnky, syntetických příčesků, protřepali, nemíchali a naservírovali nám nové minialbum s tímhle songem jako hlavní chod.
Po vizuální stránce mi to pak tuplem přijde jako 'dark side of Avalon'. Nechválím, nekritizuji, pouze konstatuji. Mně osobně to nevadí, protože atmosféru to má zajímavou, obzvláště mě pak nadchnul Tsuzuku umatlaný prve od rtěnky, potom od čehosi černého, než se jeho obličej změní ve výkres po nájezdu dětí mateřské školky, jimž dal někdo do pracek tempery.
Což se posléze přenese i na Meta. Jejich krutý osud je spojí, takže to končí polibkem, který přestože trvá jen zlomek sekundy, přivodil mi téměř srdeční zástavu, silný záchvat fangirlismu a vůbec... ječela jsem a rozhazovala rukama jako kráva.
Tsuzukeho zpívané části jsou vyvažovány těmi odgrowlingovanými, což mě, "člověka", co má slabost pro tvrdou hudbu (*jiný druh tvrdé hudby, Gackte, nahoď župánek a vysmahni*) vážně těší. Stejně tak jako mě těší screaming někde nad zemským povrchem, který normálnímu člověku rve uši, mně se prostě líbí.
Lajk za Miovo sólo, lajk za to, že po něm má všechny prsty a struny, dislajk za to, že mi to připomíná Die Kusse. Ale má Uru-pantsu, takže mu to odpouštím.


30 days JRock Challenge Day 1: Your favourite J-Rock group

18. května 2013 v 12:30 | Aruru-chan, Daiko-chan feat. všichni j-rockeři, na které si vzpomenete |  30 days j-rock challenge

Is that so, jdeme do toho zase, tentokráte s tím, že je nám předem jasné, že se na to kolem 15. dne vykašleme.
Ale třeba ne!

日本からパケット aneb Balíček z Japonska

16. května 2013 v 18:28 | Daiko |  My a blog

Konnichiwa, minna-san
Budu zlá a hned ze začátku článku vás zahrnu čísly:
28.4. - den, kdy jsem si objednala bento box a objednávka byla přijata
3.5. - den, kdy byla objednávka zaplacena
6.5. - den, kdy byla platba přijata a objednávka vyřízena
9.5. - den, kdy byl balíček poslán
15.5. - den, kdy MI SAKRA DORAZIL BALÍČEK Z JAPONSKA! \(^o\)