Ona existuje i Evropa, aneb jak si páni j-rockeři procvičili zeměpis

29. března 2013 v 19:46 | Daiko |  Co se jinam nevešlo
Drahouškové,
tetička Daiko vám bude vyprávět pohádku. Čiže, pohodlně se usaďte, otevřete nebo zavřete okna (dle individuální potřeby a teploty těla), vezměte si hrníček čajíku, kakaa nebo něčeho ostřejšího (dle individuální potřeby a věku) a pusťme se do toho.Jednoho slunného, či snad propršeného rána, otevřel Niimura Tooru oči. Chviku mžoural na strop, hlavou se mu honily tradiční otázky ("Kdo jsem?" "Kde jsem?" "Kolik je hodin?"), než si to více či méně uvědomil. Za chvíli už seděl u stolu s kouřícím hrnkem kafe. Chvilku koukal na hrneček, který profesionálně potahoval jeho oblíbené Phillip Morrisky, než mu cigaretu nas-štvaně vytrhnul, vložil si ji do úst a jal se rozjímat nad smyslem života.
Když dorozjímal a zjistil, že není o nic moudřejší než předtím, z deprese popadl tužku, papír a než by jeden řekl famfrpál, napsal srdceryvný text o potratech.
Chvilku ho kriticky zkoumal, pak pokrčil rameny s tím, že mu stejně nejde rozumět, tak co by si dělal násilí a vytlapkal ven, směrem ke studiu, protože doma stejně neměl co dělat a ve studiu měli alespoň neškodné hrnky.
Řekl si, že pro jednou se nebude spoléhat na své řidičské schopnosti, které by bylo lepší nazvat spíše neschopnosti, protože jen stěží dosáhl na pedály a raději jezdil jen s Shinyou, kterýž svýma dloooooouhýma a hubenýýýýýýma nohama dosáhl na brzu a na plyn, i když seděl na zadním sedadle.
Nastoupil do toho nechutně přeplněného metra, kde si na něm ustlal nějaký společensky znavený student, na což Niimura reagoval vyděšeným křikem, díky kterému popraskala všechna okna a pár lidem vytryskla krev z různých tělních dutin. Niimura si raději narazil svůj farmářský klobouk hlouběji do čela na na první zastávce vystoupil.
Rozhlížel se, přemýšlejíc, kde se to u Gacktových včerejších spoďárů nachází, než jeho pohled upoutal nevelký a nevzhledný plakát zvoucí k návštěvě evropské restaurace.
Niimura se mentálně poškrabkal na hlavě a zamyslel se: "Co je to evropská?"
Protože byl od malička zvídavý chlapec (čehož si lze povšimnout ve všech možných PV, kde se objevují věci jen zdánlivě připomínající to, co průměrný člověk za svůj život zře), vydal se tedy tím směrem. Vystoupal po schodech, otevřel rozvrzané dveře a tu ho oklopila vůně jídel, jež jeho žaludek nikdy nezakusil, jeho nos nikdy nepocítil a jeho oči zatím neviděly. Pln očekávání, posadil se k volnému stolu (obsazený byl jen jediný, takže měl na výběr), nechal si donést jídelní lístek a za přítomnosti znaveně vypadající servírky si něco vybíral. Polovinu z toho, co četl, nedokázal přečíst, takže to rychle zavrhnul, protože seznal, že když to nejde přes jazyk, nepůjde to ani dál úplně bez potíží. Nakonec zvolil cosi docela neškodně znějícího, servírka odplula a on koukal kolem sebe.
Restaurace byla zařízena v naprosto neasijském stylu a jej nenapadalo, kde designéři brali inspiraci? Viděl snad odkazy nějaké zapomenuté tučňáčí kultury? Napadlo jej, že zeptá a už zvedal ruku, aby upoutal pozornost servírky, když v tom jeho zraky upoutalo něco docela jiného - u baru, u sklenky piva posedával jakýsi muž.
To by samo o sobě nebylo tak neobvyklé, vzhledem k tomu, kolik bylo japonců a kolik se mohlo nacházet v jeho okolí osob mužského pohlaví, však on měl neodbytný pocit, že ho odněkud zná. Mžoural a proklínal svou dalekozrakost a absenci jak brýlí, tak čoček. Samozřejmě, v nabídce se prodávalo cosi, co připomínalo čočku, ale on si nebyl tak docela jist, jak dobře by se mu přes to koukalo a hlavě, zda-li by se mu po její aplikaci povedlo zřít do konce života vůbec něco.
A pak mu to došlo.
Zvednul se ze svého místa a plíživým krokem, tak, aby neupoutal pozornost nikoho v restauraci (což nebylo zas tak těžké, páč kromě personálu tam byl jen on, muž u baru a dvojice lidí u stolu v rohu místnosti), vydal se za tím mužem. Nenuceně se posadil vedle něj, nenápadně ho pozoroval a potvrzoval si svou domněnku.
"Promiňte, nejste vy náhodou Kai z The GazettE?"optal se nenápadně. Jeden nikdy neví, pod jakým stolem se schovává fanatická fangirl.
Tázaný na něj překvapeně pohlédl, pak se nervózně usmál a sňal si kuklu: "Vy jste to poznal? Jak?" Kuňknul a upravil si vlasy, protože byl přesvědčen, že teď přichází na řadu znásilnění a focení. V tomhle pořadí.
"Praxe,"odvětil prostě a pokrčil rameny.
Kai se zatvářil zděšeněji než Daiko u male-pregu a instinktivně se odsununul. Fanboy.
Když se ale chlápek v klobouku neměl k tomu ho osahávat, přece jen se zeptal: "A vy jste kdo?"
Niimura se ušklíbnul, že na to konečně přišlo a pak si dramaticky strhnul klobouk. V dálce zaduněj hrom (což byl ve skutečnosti jen vycvičený Toshiya), ozvalo se táhle aaaaah a Niimura na něj hodil pohled tak hluboký, že Kaiovi dlouho trvalo, než dopadnul na jeho dno.
"Já jsem Kyo, z Dir en grey."
Kai nevěřícně přimhouřil oči, protože by přísahal, že je to Bill, jeho dodavatel kukuřice, ale raději to nechal plavat: "Kolego, nepoznal jsem vás. Skvělé maskování." Mrknul na něj.
Kyo se zatvářil asi takhle -.- a mrazivě prohodil: "To není maskování ale můj officiální look k novému albu."
Kai se zastyděl a v mžiku byl rudější než rajče od jeho dodavatele George, zabodnul raději pohled do piva, které bolestně zasténalo a vydechlo naposled. Kyo na něj chvilku nenávistně koukal a přemýšlel, že další song se bude jmenovat "leader na paprice" nebo "utop ho v pivu", dnes měl ale dobrou náladu, tak to nechal a raději si i on objednal pivo. Byl překvapen jeho chutí a otočil se ke Kaiovi, který mezitím stačil nabýt své obvyklé barvy.
"Tohle chutná dobře, odkud je?"zeptal se bubeníka.
"Z Německa, údajně."
"Německo?"
"V Evropě. Taková bezvýznamná zemička, byla pod našim velením během druhé světové."
"No anoo, už si pamatuju. To jsou takoví ti... samej achtung achtung, že?"
"Tak tak."
"Prý jsou tam taky naši fanoušci,"ušklíbl se Kyo zlověstně.
"To jsou prý v celé Evropě,"usadil se i Kaiovi ve tváři nelidsky krutý úsměv.
Kyo se ďábelsky uchechtnul: "Taková smůla, že nás třičtvrtina z nich nikdy neuvidí naživo, že?"
I Kai se dal do ďábelského smíchu: "Tuhle jsme oznámili cestu do Evropy. A hádej co... jeli jsme jenom do Ruska."
Kyo obdivně pokýval hlavou: "To je vážně ďábelské. Stejně mám pocit, že máme až příliš fans."
Kai mávnul rukou a upil piva, zcela jej pohltilo jeho temné já: "Ale kdeže. Řady těch asijských kosíme pravidelně každý koncert - tu a tam nějaká ta hubička kolegovi, tu a tam nějaké to stehno nebo břicho. Padaj jak mouchy po útoku Biolitem."
"Možná bychom měli protřídit i řady těch evropských, co říkáš, kolego?"
"Asi je načase."

A tak se stalo, drobátka, že v jednom měsíci nejenže oznámili tour Dir en grey, ale pár dní po nich i The GazettE. Samozřejmě, strategicky si vybrali jen větší města, aby se sjelo co nejvíce fans na jeden plac, tak, aby po sobě mohli k štěstí jich samotných šlapat, narážet do sebe a pokud bude mít někdo tolika štěstí, tak si i navzájem sekat hlavy a rvát vlasy. Nejenže spousta lidí bude pravděpodobně odkradena a prodána na orgány, zatímco se již týden předem ubytuje před halou, vzroste taky počet sebevražd zoufalých fans, kteří se z rodičovských důvodů nebudou moci zúčastnit.
Těšíte se? :))
 


Komentáře

1 Kira~i Kira~i | E-mail | 29. března 2013 v 20:16 | Reagovat

Oh bože~~ XĐĐĐĐ Takto dobre a z chuti som sa už dlho nenasmiala! *utiera si slzu* Si blázon, Daiko. Ako ťa to všetko vôbec mohlo napadnúť? To mi teda mozog neberie. - Bez urážky. ^^

"Řekl si, že pro jednou se nebude spoléhat na své řidičské schopnosti, které by bylo lepší nazvat spíše neschopnosti, protože jen stěží dosáhl na pedály a raději jezdil jen s Shinyou, kterýž svýma dloooooouhýma a hubenýýýýýýma nohama dosáhl na brzu a na plyn, i když seděl na zadním sedadle."
- Muwahahaaaahahaa, najlepšie veta na svete! ≧∀≦

A ten záver si dokonale vystihla. Oni nám to snáď robia naschvál =.=" Nespravodlivosť... Doteraz som pomaly prepadala depke, čo s tými koncertami, ale toto mi dokonale zdvihlo náladu. Arigatoo~ m(_ _)m

2 Takashima Ia Takashima Ia | Web | 29. března 2013 v 21:34 | Reagovat

tak toto ma dostalo xD vážne skvelé (^.^)
už od rána sa utápam v tom akoby som sa asi dostala na koncert do Mníchova xD
zjavne budem patriť k tým, čo spáchajú samovraždu pretože nemôžu ísť xD no hold
...

3 Sa†suki...☆ Sa†suki...☆ | Web | 29. března 2013 v 21:57 | Reagovat

xDDDD tyrani jedni, krásně popsáno :D

4 Daiko Daiko | Web | 29. března 2013 v 22:55 | Reagovat

[1]:[2]:[3]: Arigatou za chválu, dears <3 You've made my day, jste zlaté ^w^

5 Sa†suki...☆ Sa†suki...☆ | Web | 29. března 2013 v 23:01 | Reagovat

[4]: ještě abyste si stěžovala slečno xD

6 Yuki-chan Yuki-chan | 30. března 2013 v 0:05 | Reagovat

Lol, to bylo bombové XD. Sou to takové naše milované sviňuchy. .. Že by se třeba objevili v Praze to ne :/. Ale teda zabila si to :D.
Díky

7 Bara-chan Bara-chan | Web | 1. dubna 2013 v 16:24 | Reagovat

Úžasně si to napsala :D A nemůžu se přestat smát a to už tenhle článek čtu potřetí... ty jsi hotová továrna na hlášky :D

8 Daiko Daiko | Web | 1. dubna 2013 v 17:35 | Reagovat

[6]: Arigatou ne~ x)

[7]: Továrna na hlášky? Teď jsi rozesmála ty mě :D Ale díky x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama