Fantastická čtyřka dle režisérky Arzeny 1/4

24. března 2013 v 22:09 | Arzeny (překvapivě) |  Filmy
Ač riskuju, že mi Daikinka vytahá střeva nosem, umlátí mou vlastní nohou, upálí a sežere, chci to napsat. Rozhodla jsem se s vámi poděli o čtyři doramy, které mi změnily myšlenkové pochody, kukuč na svět, některé mě dojaly k smrti a některé zase upřímně rozesmály. Většina z nich má ale něco společné: jsou k zamyšlení a určitě vám udělají nějakou rýhu v mysli. Enjoy it ^^

1- Tatta Hitotsu no Koi

Tak tohle je právě jedna z těch, které mi změnila myšlení. Tahle dorama mě donutila přemýšlet nad mezilidskými vztahy. Jaké jsou lidi svině, jaké má člověk štěstí, že má přátele, jak jsou lidé nevypočitatelní, jak je důležité zdraví. Jedna z "hlavních hrdinek" se tam setkala s velmi zákeřnou nemocí a já sama moc dobře znám, jaké to je. Ne z jejího pohledu, ale z pohledu rodiny, přátel.. A věřte, občas se zdá, že právě z tohoto pohledu je to mnohem horší, než z pohledu samotného nemocného. Strach ze ztráty blízkého, strach z toho, že ztratíte část sebe samotné, že zůstanete sami...
Taky mi ukázala, jak jsou lidé zapšklí a sami se rozdělují na skupiny. Na tu "vyšší", kde jsou ti bohatí, co mají vše. A pak ti "nižší", kteří nemají skoro nic a stejně jsou spokojení. Aspoň v rámci možností.
Nechci vám tu házet spoilery, takže jen sběžně. Je to o 20ti letém "klukovi", jehož otec se zabil, aby zaplatil dluh z pojistky. Má dodělanou jen střední školu a zdědil malou továrnu na lodě, které se nedaří zrovna dvakrát nejlíp. A ne, bohužel ani třikrát nejlíp. Má nemocného brášku a divnou matku (kterou jsem jen tak pro zajímavost neměla ráda už od začátku..). Jediné dobré co má, jsou přátelé, kterým zdá se opravdu věří a má je rád, ač se na to nechová.
Pak je tam taky ona dívenka, právě ta, která byla nemocná, a která patří do té "vyšší" vrstvy. Chodí na vysokou, má spoustu peněz a má se prakticky opravdu dobře. Její nejlepší kamarádka jí doprovází dlouhou dobu a už na první pohled jsou opravdu nerozlučné.
No a (naprosto trapně a okoukaně -.-") je osud spojí a tato dorama je právě o jejich tragédii.
Abych byla upřímná, je to moje nejoblíbenější dorama. Jak mě vždycky nebaví se na jednu sérii dívat dvakrát po sobě, na tuhle se dívám moc ráda, už jí mám shlédnutou dvakrát. První dva díly jsou chvilkama docela nuda, ale pak se to zamotá a je to docela.. "napínavé".. A je to dojemné :3..
A abych byla upřímná podruhé, prvně jsem se na to dívala jen kvůli Kamenashimu (známe moji úchylku na toho chlapa). Pak mě to začalo bavit a tak jsem nějak upustila z toho, že "je to kvůi tomu, protože tam hraje Kame", ale kvůli příběhu.
Taky mě velmi potěšilo herecké obsazení. Nejen, že tam hraje můj nádherný a milovaný Kazuya Kamenashi, ale jednoho z jeho přátel si zahrál Koki Tanaka, jemuž role naprosto šíleného, zbrklého a tak moc praštěného kluka naprosto sedla. Občas jsem opravdu chytala křeče do bránice, z jeho veselých grimas, které sem tam nahodil. Dale také Yuta Hiraoka, jenž si zahrál třetího z té trojky přátel. Malou, roztomilou Nao si zahrála Haruka Ayase, kterou jsem mimo to spatřila i v Mr. Brain (a málem jsem taky přepadla ze židle a rozbila si hlavu o postel). Její kamarádku si zahrála nádherná Erika Toda, která je k vidění v hlavní roli s Kamenashim v doramě Nobuta wo Produce (ke které tu bude taky článek). Ve vedlejších rolích se objevil kupříkladu Jun Kaname, jakožto přehnaně pečující big brother Nao (pro Daiki - FUU!) nebo hostující ve třech epizodách, Kazuki Namioka, kterému jsem měla chuť rozmlátit hubu, jen co se tam objevil.
To je asi vše, co bych vám k této doramě pověděla. Doufám, že jsem vám dala dostatečné popostrčení k tomu, abyste se na ní koukli a užili si ji stejně jako já (Jen bych vám dala radu - DRŽTE SE DÁL OD MÉHO KAMEHO, NEBO SI VÁS NAJDU!! O:)). Docela si to pohraje s vaším mozkem, hne to s vaším vnímáním společnosti, začnete si všímat toho, co je kolem vás. Ano, mluvím z vlastní zkušenosti, ač jsem byla toho názoru, že se mnou filmy nic nedělají. Mýlila jsem se a jsem si jista, že jestli si to budete říkat taky, budete se mýlit stejně jako já..
Tuto doramu přeložila do češtiny KatySchka, za jejíž práci jí moc děkuju a zde přikládám odkaz na stažení jak doramy, tak titulků..

Díky za přečtení, další část bude.. později. Ale napíšu ji!..
Aruru

(obrázek o pár pater výš je čiště provizorní, aby nebyl článek bez obrázku, vůbec není pěkný, je to jen splácané cosi, protože mi to neustále nesedělo s layem a já na to už neměla nervy.. takže je tam prostě tohle xD)
 


Komentáře

1 Bara-chan Bara-chan | Web | 24. března 2013 v 22:37 | Reagovat

Krásně sepsané :) Úplně to člověka láka, aby tuhle doramu zkoukl :) He, jak bude čas, tak je budu muset zkouknout všechny :) (až bude toho času víc... protože jak se znám, nevydržela bych se koukat jenom na jeden nebo dva díly denně :D)

2 Daiko Daiko | 24. března 2013 v 23:37 | Reagovat

Fuu! Fuu je sexy :3

3 Arzeny Arzeny | 25. března 2013 v 8:48 | Reagovat

[1]: Yo, taky to dělám xD.. Tuhle doramu jsem stihla zkouknout za jeden den. Uplně jsem to hltala o_O

[2]: Fuu je nesympatický, hezký.. Prostě Fuu.. Vždycky hraje takové šmejdy xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama