Ai ai ai I'm your little butterfly...

30. března 2013 v 16:34 | Daiko |  Zaujalo nás
Butterfly avatarsFans Ayumi Hamasaki pozor. Tenhle článek nebude o ní, proto kdokoli v to doufá, stiskněte backspace a už se sem nevracejte, protože tady žádné její fanoušky nenajdete. Prostě ne.
Ale jelikož je tohle první song, co mě napadl, tak jsem si ho dovolila zneužít jako titulek článku, za což samozřejmě budu pikat, protože teď tu zatracenou melodii nevyženu z hlavy.
No což...
Ale pojďme k jádru pudla - když jsem nedávno hledala matroš pro článek o opíchaných (tzn. opiercingovaných) j-rock stars, narazila jsem na zajímavou věc. Všimla jsem si totiž, že poměrně opakujícím se motivem j-rockerských tetování je motýl.
We can fly, like a black... butterfly.

Zapátrala jsem a zjistila, že motýl má být symbolem pomíjivosti lidského života a nesmrtelnosti. Z housenky v kuklu, z kukly v přenádherného motýla, symbolizuje nestálost a přelétavé štěstí. Zvláštní je, že u nás si jej častěji nechávají tetovat ženy. V Japonsku má motýl platit jako symbol mladé dívky, která se mění v ženu, překvapuje proměnou jak vnější, tak vnitřní. Má být také symbolem štěstí.

Začala bych fotkou, která mě inspirovala k tomu, se o četnost motýlího tetování zajímat. Mohli jste ji už vidět - jedná se o Tsuzukeho z Mejibray.
Aki ze SiD.
Hazuki z lynch.
Kiyoharu ze Sads.
Někdo mně známější - Hakuei z Penicillin.
Mao - Sadie.
Noi z Ghose.
ŽelGackt, samostatnou fotku Kanameho (úplně vpravo) jsem nenašla. Navíc jsem si nejsem jista, zda-li má motýla skutečně tetovaného, či je to jen chvilková záležitost barvami na tělo.
"Čím zabiješ Boha?"
"Kisakim."
Rega z Toon Factory.
Rui feat. lahev s vodou ze ScReW.
Sakae z Popcore.
Úžasný Sanaka z Fatimy.
Sat - Sakae.
Kvalitnější foto Yusukeho z lynch nemám.
Yuh z vistlip.
Takeru ze SuG.
Dokonce i Kyo z Dir en grey má v té své spoustě tetováná motýla umístěného na pravém rameni a bylo to jeho první tetování. Nápis родиться znamená "narodit se", "zrodit se" a ten se tam objevil až později.

Jistě jich je víc, ale obávám se, že nejsem dostatečně Gackt na to, abych je dovedla všechny sjednotit. Snad těchto pár kousků stačí k demonstraci toho, že motýl je opravdu častý a jak si lze povšimnout, nejčastěji bývá umisťován na hruď a na ruce.
Proč si j-rockeři nechávají tak často tyhle okřídlené hmyzáky tetovat, na to se jich budete muset zeptat sami x)
Daiko ^-^
credist: fuckyeahjrockertattoo.tumbrl.com, http://www.tsukiyo.hu/en/tattoos.php, tumblr.com
 


Komentáře

1 Bara-chan Bara-chan | Web | 30. března 2013 v 17:03 | Reagovat

Vypadají nádherně... na těch zádech se mi líbí nejvíc... (i když na druhou stranu by mě štvalo, že bych potřebovala zrcadlo, abych se mohla kochat pohledem...)

2 Sa†suki...☆ Sa†suki...☆ | Web | 30. března 2013 v 17:16 | Reagovat

taky sem si zjišťovala význam...ale potom co mi sestra nechtěla oznámit význam svého motýlka na zádech >.<

3 Teresa-san Teresa-san | E-mail | Web | 31. března 2013 v 21:32 | Reagovat

To tetování... *____* ACH! Idu se taky tetovat! :D ale u mě by to bylo asi nejlepší na ksicht -___- aspon by se nikdo nemusel dívat na tu mojí hnusnou papulu, ale na překrásného motýlka >.<
*opět sní* ... chjo... má demence se zhoršuje každým dnem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama