Ao no Exorcist

1. října 2012 v 13:31 | Obscure |  Anime, manga
Název anime: Ao no Exorcist (Blue Exorcist)
Co můžeme očekávat: démony, exorcisty, armageddon, planoucí katany, vyšinutého zvláštního ředitele, křečka
Co bychom neměli očekávat: tak-sexy-až-to-bolí démony (*ehm* Sebastiane *ehm*), yaoi
Online: zkouknito.cz
Děj: Rin a Yukio jsou dvojvaječná dvojčata vyrůstající v opatrovnictví kněze-exorcisty. Jak se ukáže, nejsou to jen tak obyčejní kluci - jejich otcem není nikdo prostější, než samotný Satan. Zdá se ale, že jeho moc projevující se modrými plameny, zdědil pouze jeden z nich, a to vždy výbušný a problémový Rin. Když pak jeho vinou zemře adoptivní otec, rozhodne se vyučit se exorcistou a nakopat Satanovi prdel. Překvapivě to ale nebude tak lehké, jak Rin předpokládal. Musí se vypořádat nejen s nedůvěrou okolí, nenávistí, po něm jdoucími démony, ale především sám se sebou...
Hodnocení: Vzhledem k mé zálibě v anime pojednávajcích o démonech nemohlo tohle na mém seznamu chybět. Hned v prvním díle se děj rozběhne sprintem, rozhodně jsem se tedy nenudila a vždy nedočkavě čekala, než se načte další díl. Anime je odlehčené, čas od času se neubráníte smíchu a k mému překvapení, je i plné zvratů a nečekaných událostí. Vymyslet něco, co svým dějem strhne, chytne a nepustí, není práce lehká, myslím ale, že autorům se to poměrně slušně povedlo a proto všech 24 dílů budete sledovat se zaujetím. Přestože to nebylo jedno z anime, od něhož jsem se nemohla odtrhnout, nepoužívala jsem hlášky a netvářila se děsně chytře, protože já vím a vy nevíte, a ani jsem na tom nebyla natolik fanaticky zle, abych uvažovala nad tím, veškeré úspory promrhat při koupi co nejdokonalejšího cosplaye, bavila jsem se a rozhodně ho mohu doporučit.
Oblíbené postavy: V každém anime si prostě oblíbím alespoň jednu postavu, zpravdila toho největšího magora široko daleko. Ani teď tomu nebylo jinak, mým oblíbencem se stal ředitel akademie pro exorcisty, sir Mephisto Pheles. Totiž Johannes Faust. Tento démon s odstávajícím burtonovským vlasem, bradkou, slabostí pro klobouky a podivné oblečky je od začátku do konce záhadou a zdá se, že vše co se stane, má dopředu náplanované a on to jen se zalíbením sleduje.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama